Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Acoustic Shadows of the Blue & Gray "Marching the Roads of Valor"

Utwory : 1. Nelly Bly 2. The Girl I Left Behind Me 3. Haste to the Wedding 4. Minstrel Boy 5. Maryland, My Maryland 6. Ring, Ring the Banjo 7. Tenting Tonight 8. Ee-ri-ee 9. Steal Away 10. Blue Juniata 11. Tramp, Tramp, Tramp 12. Hard Times, Come Again No More 13. Yellow Rose of Texas 14. Faded Coat of Blue/Good Old Rebel 15. Monessen/Pancake 16. My Old Kentucky Home 17. Swing Low, Sweet Chariot
Wyd. Acoustic Shadows of the Blue & Gray 2004

Acoustic Shadows of the Blue & Gray "Marching the Roads of Valor"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Wojna secesyjna odbiła się dość mocno na amerykańskim folku, zwłaszcza, że był to wówczas folk dość młody, powoli kształtujący swoje oblicze. Tak jak wojenne szlagiery zadomowiły się w brzmieniach rodem z ulic Warszawy, tak utwory klimaty amerykańskiej wojny domowej powracają w wielu utworach, które znaleźć można w całych niemal Stanach.
Zespół Acoustic Shadows of the Blue & Gray specjalizuje się w odtwarzaniu muzyki, która brzmiała wówczas w wojskowych obozach i w miastach, często podczas agitacyjnych wieców. W brzmieniach zespołu dominują wpływy celtyckie, ale znajdują się też na folkowo zagrane motywy zaczerpnięte z tworzącej się wówczas kultury gospel, a nawet co nieco spoza południowej granicy Stanów.
Poza samym repertuarem grupa Acoustic Shadows of the Blue & Gray oferuje nam też całkiem nieźle wykonania i aranżacje swoich utworów. Muzycy występują zwykle w mundurach z epoki, co dodaje jeszcze smaku ich występom, a zdjęcia wzbogacają omawianą tu płytę.

Rafał Chojnacki