Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Band Marino "The Sea and the Beast"

Utwory : 1. American Patriot 2. I Have a Dream 3. Chasing Rainbows 4. Elephants Are Grey (Elephants Are Blue) 5. Every Time I Make a Girl Cry I Know I`ve Done My Job 6. Feel It in the Air 7. Arlee Hayes 8. Someday We All Must Die 9. Como Se Dice Seniorita, Act 1: The Layman`s Lament 10. Song for a Melody 11. Dear Balladeer
Wyd. Street Parade 2006

Band Marino "The Sea and the Beast"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Alternative folk? Alternative country? Właściwie to nie wiadomo, ale na pewno coś z alternatywą w nazwie do muzyki Band Marino będzie pasowało. Zwłaszcza jeżeli posłuchamy piosenki "American Patriot" czy ballady "Feel It in the Air". Później jest różnie mamy nawet utwór "Chasing Rainbows", którego zakończenie przywodzi na myśl The Pogues.
Autorskie piosenki które pisze Nathan Bond i jego koledzy z zespołu zawierają w sobie sporo rockowych elementów, ale usłyszymy tu zarówno naleciałości hiszpańskie, bluegrassowe a nawet cygańskie. Dzięki takim elementom Band Marino spokojnie mieści się w szufladce z folkiem.
Jeśli mielibyśmy porównywać, to w muzyce zespołu znajdziemy coś niepokojącego, podobnie jak na niedawnej bestsellerowej płycie zespołu Beirut. Co prawda inspiracje etniczne są inne, ale pewne elementy muzycznej układanki wydają się być podobne.

Rafał Chojnacki