Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Broceliande


Broceliande
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Amerykański zespół Broceliande zasłynął między innymi z płyty "The Starlit Jewel", zawierającej pieśni J.R.R. Tolkiena w autorskim opracowaniu. Polscy słuchacze folku mogą znać Margaret Davis i Kristopha Klovera z folkrockowej kapeli Avalon Rising, która zdobyła spora popularność za pośrednictwem portalu mp3.com.
Broceliande jest bardziej tradycyjnym spojrzeniem na muzykę. Do dwójki wspomnianych wyżej muzyków dołączyli Karl Franzen i Kris Yenney. Muzyka zespołu nawiązuje do kultury celtyckiej, ale również do muzyki renesansu i średniowiecza, zwłaszcza do renesansowych madrygałów.
Płyta zatytułowana po prostu "Broceliande" zawiera zarówno utwory irlandzkie, szkockie i walijskie, jak również XII-wieczne kompozycje hiszpańskie, czy XVI-wieczne francuskie.
Mimo że grają tylko w kwartecie, to ilością uzywanych instrumentów mogliby obdzielić kilka zespołów. Oprócz chętnie używanych strun głosowych używająteż: harfy celtyckiej, różnych fletów i piszczałek, mandoliny, gitar, harmonijki ustnej, oboju, wiolączeli, skrzypiec i różnych instrumentów perkusyjnych.

Oficjalna strona zespołu: http://www.broceliande.org/

Taclem