Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Colum Sands


Colum Sands
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Colum jest przedstawicielem nadzwyczaj muzykalnej rodziny, znanej słuchaczom folku jako The Sands Family. Poszczególni członkowie rodziny-zespołu wydają też płyty solowe.
W utworach Columa dominują jego własne myśli, sam pisze większość swoich piosenek. Jest dość wnikliwym obserwatorem irlandzkiej (głównie północnoirlandzkiej, przez wzgląd na narodowość) rzeczywistości, niekiedy spogląda też poza granice Wysp.
Muzycznie twórczość Columa Sandsa nawiązuje do brytyjskich klubów folkowych, gdzie tradycja i nowoczesność stworzyły nową jakość. Niekiedy są to po prostu świetne autorskie piosenki, innym zaś razem mamy wrażenie iż mamy do czynienia z kompozycją tradycyjną.
Charakterystyczny głos Sandsa łatwo wpada w ucho. Mieli okazję przekonać się o tym wszyscy którzy byli na jednym z kilku (w tym również z Rodziną) jego koncertów w Polsce. Jeden z nich, zrealizowany podczas festiwali szantowo-folkowego zrealizowala TVP w postaci programu telewizyjnego z komentarzami artysty. Dyskografia Columa Sandsa składa się z nastepujących płyt: "Unapproved Road", "Take Your Time". najbardziej znany album - "The March Ditch (na którym znajduje się przejmujący The Last House In Our Street", oraz płyta "All My Winding Journeys" z gościnnym udziałem znanego dudziarza, Liama O'Flynna. W 2000 wydano album Colum Sands Songbook "Between the earth and the sky"

Taclem