Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Cotton Cat "Koncert"

Utwory : 1. He moved through the fair 2. Whiskey in the jar 3. Skrzydła 4. Kropla 5. Free 6. Śnieżyca 7. Nie wydam córki swej za żeglarza 8. Dobre dni, złe dni 9. The star of the county down 10. W Dublinie 11. Dzień za dniem 12. Go down Moses 13. The Raggle-Taggle Gypsies

Wyd. Cat 2003

Cotton Cat "Koncert"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Koncertowa odsłona grupy Cotton Cat wydaje się być nieco prawdziwsza, niż nagrania studyjne. Pamiętam że odkąd znam ten zespół zawsze podobał mi się wokal Anety Michalskiej i zawsze nie podobał mi się głos Kuby Michalskiego. Pod tym względem nic się nie zmieniło. Ciekawe rzeczy natomiast dzieją sie w grze innego (nie mam pojęcia czy stałego) członka zespołu, Piotra Szewczenko. Gitarzysta ten zagrał na rejestrowanym koncercie naprawdę sporo fajnych dźwięków.

Nie ulega natomiast wątpliwości, że jest na płycie kilka piosenek których warto posłuchać. Należy do nich na pewno "He Moved Through The Fair" z fajnym wokalem Anety. Również autorskie piosenki z pogranicza folku i poezji śpiewanej zasługująna uwagę. "Skrzydła" to przykład takiej "ostrej" balladki, bardzo fajnej i ciekawie, choć oszczędnie zagranej. Piosenka "Free" to właściwie utwór z pogranicza popu i akustycznego rocka. Jednak w koncepsji artystycznej zespołu odnajduje się nie najgorzej. Najlepszą z kompozycji na płycie jest utwór "Dzień za dniem". Współczesna kompozycja w klimacie utworow celtyckich kojarzyc się może nieco z polularnym zespołem Blackmore`s Night.

Głos Kuby psuje dość dobrze do wesołej piosenki "Nie wydam córki swej za żeglarza", wyglądającej na tłumaczenie jakiejś starej portowej ballady. Również piosenka "W Dublinie" wychodzi prawie dobrze.

Ciekawostką w wykonaniu grupy Cotton Cat może być utwór "Go down Moses" będący oryginalnie kompozycją z gatunku gospel. W tej wersji pobrzmiewają echa bluesa i amerykańskiego folku.

Plytę koncertową Cotton Cat można uznać za swoistą kwintesencję stylu zespołu, z wszelkimi jego wadami i zaletami.

Taclem