Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Kerosene Kondors "New American Standards"

Utwory : 1. Rubio`s Rag 2. The Ballad of Chelsea Jones 3. Jubal`s Cantina Pt. 1 4. The Mean Old Jub Band Blues 5. Lay Off of My Gal 6. Jubal`s Cantina Pt. 2 7. Lazy Jane 8. Gutterstar Pt. 1 9. In the Pines 10. Kicking the Gift Horse in the Mouth 11. Lost Sinners Waltz 12. Gutterstar Pt. 2 13. Love Song of the Apocalypse 14. Hidden Track
Wyd.

Kerosene Kondors "New American Standards"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Tytuł płyty właściwie powinien powiedzieć nam wszystko - "New American Standards". Winniśmy więc mieć do czynienia z kawałkami zagranymi tak, że zdawałoby się, że są starymi utworami, a w rzeczywistości byłyby to nowe, udane stylizacje. Po części tak jest, ale tylko po części.
"New American Standards" to przede wszystkim płyta dość zabawna, warto więc podejść z przymrużeniem oka również do samego tytułu. Jest tu bowiem sporo zabawnego folku, country, bluesa czy nawet jazzu, ale nie ma nadętej formuły z jaką często wykonuje się standardy. No ale nie dałoby się chyba na poważnie wykonać otwierającego płytę ragtime`a.
Mimo pojawiającej się stylizacji na klasykę, rozedrgane dźwięki, a czasem po prostu nowocześniejsze brzmienia sprawiają, że szybko zdajemy sobie sprawę z tego, że Kerosene Kondors jest zespołem sympatyzującym z nurtem alternative country.
Jako, że sporo tu długich piosenek, członkowie zespołu postanowili poprzetykać je swawolnymi kompozycjami instrumentalnymi. Mają one oddawać klimat starej kantyny i tak rzeczywiście jest.

Taclem