Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

ZAR


ZAR
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół folkowy ZAR wydał dotąd 2 płyty. Obie zostały nagrodzone najwyższymi wyróżnieniami duńskiego przemysłu muzycznego - Danish Music Award. Pierwszy album „Strengeleg” uznano za najlepszy debiut roku 2002, a w 2004 Sine Lauritsen (wokalistka zespołu) uzyskała tytuł Najlepszej Wokalistki za album „Tusind tanger”.
Muzyka zespołu ZAR to znakomite połączenie tradycyjnych duńskich melodii ze współczesnym brzmieniem. W rękach zespołu tradycyjne piosenki odżywają na nowo w zaskakujących i poruszających aranżacjach. ZAR nie tylko odnajduje inspiracje w międzynarodowej scenie folkowej ale poszukuje jej również w innych stylach muzycznych tj. jazz czy muzyka popowa.
Centralną postacią na scenie jest wokalistka Sine Lauritsen, która dzięki charyzmatycznemu głosowi porównywana jest przez niektórych krytyków muzycznych do Norah Jones. Oprócz Sine, zespół składa się z czterech młodych muzyków, wszystkich wykształconych w duńskich akademiach muzycznych. Skład zespołu to skrzypce, gitara i kontrabas, zestaw przy którym bardzo trudno usiedzieć w miejscu podczas koncertu. ZAR występował na wielu festiwalach i w wielu salach koncertowych w Danii, a także za granicą – Szkocja, Kanada, USA, Niemcy, Włochy i Skandynawia.

Skład zespołu: Sine Lauritsen (vocal), Christopher Davis Maack (fiddle), Andreas Tophøj Rasmussen (fiddle), Rasmus Zeeberg (guitar, mandolin), Steffan S. Sørensen (double-bass, fiddle)

ZAR w Internecie: www.zarmusic.dk


Powiazane artykuly
    Recenzja: ZAR - "Tusind Tanker"