Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Shannon


Shannon
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Shannon to kapela założona przez pasjonata kultury celtyckiej - Marcina Rumińskiego. Od 1994 roku zespół gra żywiołową muzykę irlandzkich łąk, szkockich gór i nizin Bretanii, oraz własne kompozycje inspirowane muzyką folkową. Żywiołowa muzyka połączona z dużym poczuciem humoru i niezłymi zdolnościami instrumentalistów to wybuchowa mieszanka, która sprawia, że nogi nie chcą zatrzymać się w miejscu.
Jako jedno ze swych pierwszych poważniejszych osiągnięć zaspół przedstawia koncert w rodzimym Olsztynie w 1995 roku, kiedy to zagrali przed The Albion Band. Obecnie mają tez na koncie sporą listę wojaży zagranicznych, wśród których warto wymienić udział w takich festiwalach, jak Rainforest World Music Festival (Malezja, w 2005 i 2007 roku) czy Celtica 2005 (Włochy).
Zespół zdaje się ciągle poszerzać swoje instrumentarium, wzbogaca to warstwę brzmieniową i sprawia że muzyka nabiera niekiedy tajemniczego i nieco mistycznego charakteru.
Na swoim koncie mają współpracę z szantową grupą Ryczące Dwudziestki (jako Ryczące-Shannon Project), skrzypkiem jazzowym Michałem Urbaniakiem oraz autentycznym szamanem i muzykiem z Tuvy, Gendosem.
Dyskografia: "Loch Ness" (1996), "Święto Duchów" (1998), "Shannon" (2000), "Green Hypnosis" (2003), "Afera na zamku Bartenstein" (soundtrack - 2005), "Ryczące-Shannon Project" (MCD - 2005), "Tchort Vee Scoont Folk!" (2005), "Psychofolk" (2007) i "Celtification" (2010).
Skład zespołu:
Marcin Rumiński - tin i low whistle, mandolina, great highland bagpipes (dudy szkockie), highland overtone whistle (fujarka postna), śpiew gardłowy, śpiew
Maria Rumińska - melodyka, melodeon, kości, instrumenty klawiszowe, śpiew
Marcin Drabik - skrzypce
Szymon Białek – gitara
Patrycja Napierala – bodhran, perkusjonalia
Jacek Fedkowicz - kontrabas

Oficjalna strona: www.shannonband.com


Powiazane artykuly
    Artykul: Wywiad: Shannon
    Wykonawca: Shannon
    Wykonawca: Shannon
    Recenzja: Shannon - "Green Hypnosis"
    Recenzja: Shannon - "Loch Ness"
    Recenzja: Shannon - "Psychofolk"
    Recenzja: Shannon - "Shannon"
    Recenzja: Shannon - "Tchort Vee Scoont Folk!"
    Recenzja: Shannon - "Święto duchów"
    Wykonawca: Ryczące Shannon Project
    Recenzja: Ryczące–Shannon Project - "Ryczące–Shannon Project"