Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki












Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten





Profil zespołu wykonawcy

Across The Border


Across The Border
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Członkowie niemieckiego Across The Borders deklarują wierność niekomercyjnym stylom muzyki, jakimi są folk i punk. Twierdą, że mimo iż te dwa gatunki są tak różne, to niosą ze sobą podobne treści. Trzeba przyznać że tworzą ze swojej muzyki iście wybuchową mieszankę, nie przesadzają jednakże z punkową stroną przedsięwzięcia. Mimo iż są Niemcami ich muzyka zdaje się być bardziej celtycka niż Pogues i bardziej punkfolkowa niż Levellers. Do tej ostatniej kapeli byłoby ATB najbliżej, gdyby nie fakt, że... są od niej lepsi.
Na niekorzyść zespołu przemawiać moze fakt, że łączenie punka z folkiem nie jst dziś niczym nowym, trudno więc im będzie zaistnieć na pozaniemieckim rynku (mimo iż większość tekstów mają anglojęzycznych). Jednak to tylko pozory, gdyż zespół istnieje od roku 1991, i wpasował się w niszę z któej wychyla niekiedy głowę, lecz nigdy nie wychodzi - w obawie przed komercjalizacją. Trzeba przyznać że to bardzo undergroundowe podejście. Nie przeszkadza im to naszczęście sprzedawać przyzwoitej ilości płyt i koncertować, również poza granicami Niemiec.
W takiej muzyce jaką prezentuje ATB bardzo ważne bywa też przesłąnie. Obok dość prostych tematów poruszają też często zaangażowaną tematykę społeczną.

Oficjalna strona zespołu: www.acrosstheborder.de

Taclem

Zdjęcie pochodzi ze strony zespołu


Powiazane artykuly
    Recenzja: Across The Border - "But Life Is Boring, Sir Without Committing a Crime"