Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Acoustics "A Thousand Yesterdays"

Utwory : 1. Il Fiasco 2. Il Giardino 3. E Minor Latino Tune 4. A Thousand Yesterdays 5. Cafe Dolce 6. Club Bunga 7. Tango 401 8. Tanya`s Farewell 9. Tronado 10. Una Notte Con Te 11. The Chase 12. Birds In My Mailbox 13. Esperando
Wyd. Alfonso Spoto 2003

Acoustics "A Thousand Yesterdays"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Muzyka tej kanadyjskiej grupy była dla mnie sporym zaskoczeniem i to w bardzo pozytywnym sensie tego słowa. Nie spodziewałem się bowiem tak europejsko brzmiącego zespołu po drugiej stronie Oceanu Atlantyckiego. Niemała w tym zasługa akordeonisty zespołu, Alfonso Spoto.
Kawałki ze wschodniej Europy, muzyka klezmerska, tango, a nawet cygańskie melodie, to brzmienia, które zapewne zaskakują na kanadyjskich festiwalach. Na dodatek zagrane są bardzo dobrze, a wszystkie zaprezentowane melodie napisano właśnie dla The Acoustics. Autorem większości jest właśnie Alfonso.
Melodie prezentowane przez grupę pięknie się snują przez prawie pięćdziesiąt minut, sprawiając że nawet w środku mroźnej zimy (które w tej chwili panuje za oknem) przenosimy się do drżących od słońca krain, w których gra się tak piękną muzykę.
Album jest bardzo spójny, niemal jednorodny. Już kilka razy go słuchałem i ani razu nie przyszło mi do głowy, by wyłączyć przed końcem. To już chyba wystarczająco dobra ocena.

Rafał Chojnacki