Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Across The Border "But Life Is Boring, Sir Without Committing a Crime"

Utwory : 1. Hemp Song 2. Die Nacht 3. Falling Leaves 4. The Boxer 5. Follow Your Girl (Live) 6. Tears (Live) 7. Can`t Love This Country (Live)Wyd. Wolverine 1997

Across The Border "But Life Is Boring, Sir Without Committing a Crime"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

EP-ka niemieckiego Across The Border to niewielka dawka zadziornego celtyckiego punk-folka. Mimo że ATB używają elektrycznych gitar, to robią to w stylu podobnym do Fiddler`s Green - podkreślają dynamikę utworów - nie zagłuszając elementów etnicznych.
Otwierający płytę "Hemp Song" to ciężka w brzmieniu ballada z elementami nieco jamajskimi. "Die Nacht" to piosenka z punkowym refrenem, z kolei akordeon dodaje piosence klimatu jaki znamy z piosenek Kurta Weilla. To ten sam miejski folk co kiedyś - zmieniły się tylko środki wyrazu.
"Falling Leaves" to piosenka trochę nijaka, nie będziemy się więc nad nią zastanawiać. "The Boxer" to właściwie typowy punk ze skrzypcami. Elementów folkowych za wiele w nim nie ma.
Płytę uzupełniają trzy utworki koncertowe. Tym którzy znają je z płyt wersje te mogą się wydać nieco bardziej dzikie. Zaś przy pierwszym kontakcie powinny zachęcić do sięgnięcia po starsze płyty studyjne. W wersji koncertowej największy hit "Can`t Love This Country" bije na głowę wszystkie koncertowe nagrania Levellersów do których porównuje się ATB.

Rafał Chojnacki

Do odsłuchania w Sieci - fragmenty MP3:

  • Hemp Song

  • Die Nacht


  • (Pliki znajdują się na serwerze zespołu. W razie komplikacji piszcie do nas)


    Powiazane artykuly
        Wykonawca: Across The Border
        Recenzja: Across The Border - "Hag Songs"