Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Across The Border "Hag Songs"

Utwory : 1. Follow Your Girl 2. I Can`t Love This Country Anymore 3. You Squat My Heart 4. The Dance Around The Fire 5. Tears 6. The Seed 7. Ghosts Of The Past 8. Beautiful World 9. Hag Song 10. A New England 11. In Our HandWyd. Wolverine 1994

Across The Border "Hag Songs"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Na tą płytę, a właściwie na cały zespół naprowadził mnie utwór Billy`ego Bragga "A new England". Jeśli chodzi o aranżację, to tak mógłby wykonać ten utwór zespół The Pogues (no, rzecz jasna z innym wokalem). Przy okazji trafiłem na świetną płytę i całkiem niezłą kapelę.
Niestety jest to już dziś płyta trudna do zdobycia, jednak jak większość niemieckich kapel prawie na pewno można ją znaleźć w niemieckich sklepach i antykwariatach muzycznych. Na pewno warto, gdyż osobiście porównuję ją do pierwszych dwóch - najlepszych moim zdaniem - albumów grupy Levellers. I przyznam że w tym porównaniu Anglicy wcale nie wychodzą lepiej.
Rozkołysany "Follow Your Girl" zwiastuje nam niezłą zabawę, ale dopiero "I Can`t Love This Country Anymore" jest prawdziwym przebojem. Z resztą utwór ten trafił na listy przebojów i czuł się tam całkiem dobrze. Jest to o tyle dziwne że w utworze pojawiają się wulgaryzmy. No ale może zaśpiewane po angielsku nie są dla Niemców takim problemem. A właśnie ! Czy wspomniałem że Across The Borders to Niemcy ? Niestety słychać to w akcencie wokalisty. Muzyka zaś to irlandzko-brytyjski folkrock, na tej płycie bez niemieckich naleciałości. Na następnych płytach będzie z tym różnie.
"You Squat My Heart" zawiera elementy ska, ale nie jest to jakiś porywający utwór. Natomiast "The Dance Around The Fire" to piosenka świetna i na dodatek ciekawie zaaranżowana. Podobnie jest z nieco szybszym utworem "Trees", choć tempo polki wydaje się niezbyt pasować, ale co tam...
Miniaturce "The Seed" zaczynają znane już z innych utworów spokojne chórki. Tworzy ona wstęp do punk-folkowego "Ghosts Of The Past". Fajny zestaw, ale perkusiście przydałoby się trochę więcej pracy. Nie gra źle ale trochę zbyt monotonnie. Gitarzysta nadrabia za to ciekawym, niemal metalowym riffem we wstawce. W "Beautiful World" z perkusją jest już znacznie lepiej, a we wspomnianym już "A New England" całkiem dobrze.
Tytułowy "Hag Song" to niemal knajpiana akustyczna ballada.
Na zakończenie zespół serwuje nam krótkie wokalne zapewnienie o swoim przywiązaniu do tej ziemi. Jako że ich `ta ziemia` nie jest raczej tożsama z moją `tą ziemią`, nie robi to na mnie większego wrażenia. To już lepiej poszukam kolejnej płyty, bo ta jest dobra i zaostrza apetyt.

Rafał ChojnackiDo odsłuchania w Sieci - fragmenty MP3:

  • Beautiful World

  • Follow Your Girl


  • (Pliki znajdują się na serwerze zespołu. W razie komplikacji piszcie do nas)


    Powiazane artykuly
        Recenzja: Across The Border - "But Life Is Boring, Sir Without Committing a Crime"