Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Adaro


Adaro
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

W muzyce zespołu Adaro można doszukać się bardzo różnych źródeł. Podstawą granych przez nich kompozycji jest dawna muzyka ludowa i sakralna pochodząca z rejonów Niemiec. Całość jest ubrana w etniczno-rockowe szaty, dzięki czemu Adaro bywają postrzegani jako zespół folk-rockowy.
Ostatni i najpopularniejszy album grupy, zatytułowany "Minnespiel" odwołuje się do XIII-wiecznych romansów rycerskich i ówczesnej "literatury przygodowej". W folkowo-rockowych a nawet folkowo-popowych aranżacjach usłyszeć tu można choćby opiewający piękno przyrody "Tandaradei".
Obok perkusji i gitar elektrycznych w Adaro można usłyszeć takie instrumenty jak lira korbowa, dudy, bombardę, przeróżne flety, i rogi.
Liderem zespołu i aranżerem większości utworów jest Christoph Pelgen, gra on między innymi na bombardzie i dudach gaita. Ciekawostką są nowinki techniczne których używa w zespole Konstanze Kulinsky, grająca na lirze korbowej. Prawdopodobnie jako jedyna, lub jedna z nielicznych używa do tego instrumentu efektów takich jak np. "wah-wah".

Christoph Pelgen - wokal, dudy, bombarda, róg, low whistle
Konstanze Kulinsky - wokal
Jürgen Treyz - gitary, akordeon, chórki
Henrik Mumm - gitara basowa, wiolonczela
Jörg Bielfeldt - instrumenty perkusyjne

Adaro w Internecie: www.adaro.de
Zdjęcie pochodzi ze strony zespołu


Powiazane artykuly
    Recenzja: Adaro - "Stella Splendens"