Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Adaro "Stella Splendens"

Utwory : 1. A Virgen 2. Mariam Matrem 3. Mariam Matrem 4. Ave Maria/Los Set Goytx 5. Des Oge Mais 6. Tibetan Dharma (part I) 7. Tibetan Dharma (part II) 8. Prijon Forte 9. Fremosos Miragres 10. Macar É 11. Se Ome Fezer A Grado/Apostos Miragres 12. Dakar 13. Stella Splendens 14. Virgen Santa Maria 15. Desire
Wyd. 1997

Adaro "Stella Splendens"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Adaro to przedstawiciele nurtu bardzo popularnego u naszych zachodnich sąsiadów, nazywanego "średniowiecznym rockiem". Zespoły takie jak In Extremo, Subway To Sally, czy właśnie Adaro łączą w swoim graniu ostre, rockowe gitary i perkusję z łacińskimi bądź niemieckimi śpiewami, oraz partiami instrumentalnymi granymi na replikach instrumentów dawnych i ludowych. Jak to brzmi? Zwykle bardzo ciekawie, na dodatek Adaro to jedni z najlepszych reprezentantów tej sceny.
"Stella Splendens" to pierwszy album Niemców. Według mnie to połączenie muzyczne, zaproponowane na tej płycie jest perfekcyjne, z resztą nie jestem w tym zdaniu osamotniony. Richie Blackmore (Deep Purple, Rainbow, Blackmore`s Night), usłyszawszy tą płytę wysłał ponoć osobiście faks z gratulacjami dla członków Adaro.
Jeśli znacie już Adaro, nie muszę Wam tej płyty polecać, ale jeśli nie, to doskonale nadaje się ona na początek kontaktu z tą grupą.

Rafał Chojnacki


Powiazane artykuly
    Wykonawca: Adaro
    Recenzja: Adaro - "Minnenspiel"