Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Aeone "The Woman

Utwory : 1. Aeone 2. The Woman`s Touch 3. Body in Mind 4. Indira 5. Hands of Love 6. Men-an-Tol 7. Prayer for the Angels 8. Message in my Heart 9. What you Want 10. The Lost Art of Crying 11. Take the Boat Out 12. Voice of America 13. Anam Cara

Aeone "The Woman
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Artystka znana jako Aeone przedstawia nam zbiór piosenek, w których pobrzmiewają wyraźne celtyckie echa. Jest tu sporo elektroniki, ale niebanalne aranżacje ratują płytę przed odłożeniem na półkę.
Jeśli już mówimy o półkach, to Aeone można spokojnie ustawić obok Maire Brennan, Loreeny McKennitt, czy Enyi. Nie tylko dlatego że te kompozycje mają podobny, nieco mistyczny charakter, ale również dlatego że Aeone dysponuje pięknym głosem. Czasem przywodzi na myśl Sinead O`Connor.
Muzyka momentami ociera się o pop (a nawet new romantic), ale wszystkie wymienione tu wykonawczynie można o to posądzić. Za to użyte instrumentarium nie pozostawia wątpliwości. Mamy tu dudy, dulcimer i sporo instrumentów drewnianych, różnego rodzaju fletów itp.
W przypadku Aeone mamy też pewien przekaz. Trudno jednoznacznie określić go jako neopogański, czy feministyczny. Po prostu artystka odwołuje się do wierzeń celtyckich i do roli kobiety w dawnym świecie. Przed oczami pojawiają nam się kapłanki, wojowniczki i boginie dawnego świata. Utwory takie jak "Take The Boat Out", "Indira" czy "Message in my Heart", to jedne z najciekawszych pozycji tej płyty.
Końcówka płyty to rzeczywiście zachęcający fragment. Obok wspomnianej już piosenki "Take The Boat Out" mamy tu dobry utwór "Voice Of America" i piękny nastrojowy kawałek "Anam Cara". Taka mogłaby być cała płyta...
A teraz o mniej przyjemnych stronach. Zabrakło tu trochę polotu. Nie mam atmosfery otaczającej choćby nagrania Dead Can Dance. Osobiście uważam że mniej elektroniki wyszłoby płycie na dobre. A tak, niestety raczej za często słuchać się tego nie da. A szkoda, bo wiele pomysłów w innej oprawie mogłoby naprawdę zabłysnąć.

Rafał Chojnacki

Do odsłuchania w Sieci - Real Audio:

  • Voice of America (complete song!)

  • (Pliki znajdują się na serwerze wykonawcy. W razie komplikacji piszcie do nas)