Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ah-Nee-Mah "Ancient Voices"

Utwory : 1. Ceremony 2. Dream Catcher 3. The Sacred Fire 4. Storyteller 5. The White Feather 6. Eagle`s Path 7. Precious Waters 8. Tower Of Stone 9. Ancient Voices
Wyd. Neo Pacific 2001

Ah-Nee-Mah "Ancient Voices"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

David Arkenstone przyzwyczaił swoich słuchaczy do porządnie wyprodukowanych płyt z pogranicza world music i klimatów new age. Pod szyldem Ah-Nee-Mah gra jego zespół, w którym towarzyszą mu Diane Arkenstone (wokale, gitara, keyboard), Tom Toree (gitara, skrzypce), Seth Osburn (keyboard, instrumenty perkusyjne) i David Kaplan (perkusja, bębny). Sam David gra tu na flecie i keyboardzie.
"Ancient Voices" to pierwsza płyta sygnowana przez ten zespół, później pojawiły się jeszcze dwie. Szkoda, że w 2002 roku David zawiesił ten projekt, bo nagrał z nim jedne z najciekawszych swoich płyt.
"Ancient Voices" to album inspirowany mistyka i muzyką Indian Ameryki Północnej. Największe pole do popisu mają tu flety. Snują one opowieści, pełne przestrzeni i ciepła. Wątpię, byśmy mieli tu dosłowne nawiązania do tradycyjnych indiańskich melodii, ale klimat jest oddany wyśmienicie.

Rafał Chojnacki