Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Akelei "Ancolie"

Utwory : 1. Bourrees DAS, Evrardus & Timoteus 2. La Rentree 3. Hup Corneel 4. Leana`s Wals 5. Menuet, Buda an la Hulana Agile 6. La fille est belle 7. Maraichine 8. Op herkrnrode

Akelei "Ancolie"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Grupa Akelei, to folkowy kwartet z Belgii. Grają muzykę folkową z nieco archaicznym zacięciem. Nadaje się więc ona zarówno na festiwal folkowy, jak i na barokowe przyjęcia i rauty. Połączenie muzyki dawnej i folkowej to z resztą w Belgii dość często spotykana mieszanka.
Zespół Akelei sięga głownie po brzmienia flamandzkie, z niewielkimi naleciałościami francuskimi i bretońskimi. W gruncie rzeczy jest to muzyka głównie dla wielbicieli tradycyjnych brzmień. Jednak myślę, że coś znajdą tu również kreatywni muzycy. Jest to bowiem źródło ciekawego materiału, podanego w tradycyjnej formie, aż proszącego się o przeróbkę.
Muzyka folkowa przeplata się tu z brzmieniami charakterystycznymi dla muzyki dawnej. Nad większością kompozycji czuwał tu Stefan Bosmans, którego utwory można czasem znaleźć w repertuarze innych wykonawców.
Są tu bouree, jig, walce, branle a nawet menuet. Wszystkie bardzo ciekawie zagrane i poukładane. Jednak największą perełką tej demówki jest ballada "La rentree". Polecam.

Rafał Chojnacki