Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Al Baker "Hearts & Minds"

Utwory : 1. Sometimes I Wish I Had A Mohawk 2. A Lot to Learn 3.`Til The Fences Fall 4. Hello Mr. Murdoch 5. Nothing I`d Rather Do
Wyd. Wildcat Music

Al Baker "Hearts & Minds"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Folk to często muzyka zaangażowana. Od czasów pierwszych protest songów, których korzenie sięgają głęboko w tradycję ludową mamy do czynienia z wykorzystywaniem nośnego gatunku muzycznego do szerzenia rozmaitych idei. Tak też jest na tej EP-ce.
Al Baker pochodzi z Menchesteru, ale jego droga muzyczna nie przebiegała wzdłuż charakterystycznych dla tego miasta brzmień. Największe piętno odcisnęli na nim folkowcy (Bob Dylan i Christy Moore) i to słychać. Jednak jego wrażliwość ukształtowała jednak punkowa rewolta - to z kolei przejawia się w tekstach.
Utwór "Sometimes I Wish I Had A Mohawk" to właśnie echa punk-folkowego grania, z tą różnicą, że Al śpiewa sam i akompaniuje sobie na gitarze. Z kolei spokojny utwór "A Lot to Learn" bliższy jest piosence poetyckiej.
W "`Til The Fences Fall" mamy powrót do żywego grania, a na dodatek Bardzo udana piosenka. Ale najbardziej udanym utworem jest tu "Hello Mr. Murdoch", który mówi o niszczącej sile potentatów medialnych.
Zamykająca płytę piosenka "Nothing I`d Rather Do" to bardzo dylanowska w brzmieniu piosenka, która zdecydowanie nadaje się na zakończenie płyty.
Nad tymi nagraniami unosi się gdzieś wysoko duch Billy`ego Bragga. Mimo że Al Baker jest wykonawcą z kręgów akustycznych, to pokrewieństwo obu twórców jest spore.

Rafał Chojnacki