Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Alambic "Tournée générale"

Utwory : 1. La solitaire 2. Lofoten lights 3. Polka febrile 4. La route du phare 5. Avis de tempete 6. La scoumoune 7. Tintagel/Dancing spirit 8. Camisole 9. Jour et nuit traversee 11. Comme la-bas/danse des jumeaux 12. Gentiane et prunelle 13. Ya aini
Wyd. Chapeau De Paille

Alambic "Tournée générale"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Alambic, to francuski kwintet folkowy, a "Tournée générale", to ich drugi album. Pochodzą oni z Besançon, miasta, w którym urodził się Wiktor Hugo. Ich muzyka jest pełna wielkiej maestrii, podobnie, jak literackie dzieła pisarza.
Całkowicie autorski francuski folk, z jazzem i ze wschodnimi wpływami, w którym łatwo się zasłuchać, to właśnie muzyka grupy Alambuc. Nie ma w niej miejsca na zbędne dźwięki, jest jednak bardzo bogata. W niektórych partiach łatwo wyczuć delikatny wpływ muzyki barokowej. Nie znaczy to jednak, że zespół brzmi archaicznie, wręcz przeciwnie, momentami grają niemal folk-rockowo, jak choćby w świetnej "Polka febrile".
Wspomniane już wschodnie inspiracje słychać doskonale choćby w utworze "La scoumoune", który kojarz się z arabskim jazzem, takim, jaki gra Rabih Abou Khalil.
Alambic udowadniają nam, że muzyka nie zna granic, kto wie, może kiedyś sięgną po coś z naszych okolic i we Francji zabrzmią obertasy i kujawiaki. Póki co możemy rozkoszować się tą płytą.

Rafał Chojnacki