Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Alan Hull "Back To Basics"

Utwory : 1. United states of mind 2. Poor old Ireland 3. All fall down 4. Lady Eleanor 5. Winter song 6. Walk in the sea 7. Mother Russia 8. This heart of mine 9. Mr. Inbetween 10. January song 11. Breakfast 12. Day of the Jackal 13. O no, not again 14. Run for home 15. Fog on the Tyne
Wyd. Mooncrest 1994

Alan Hull "Back To Basics"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Alan, to lider legendarnej grupy Lindisfarne, jednaj z klasycznych brytyjskich grup folk-rockowych. Ta płyta to koncertowy zestaw jego piosenek, utrzymanych w spokojnej, gitarowej stylistyce. Na koncercie, który zarejestrowano w Londynie towarzyszył mu Kenny Craddock, muzyk często wspierający jego macierzysty zespół, grający m.in. na akordeonie i klawiszach.
Nie brak tu nawiązań do klasyków, jak choćby do Ewana McColla i jego "Dirty Old Town" w piosence "All fall down".
Tak jak sugeruje tytuł, jest to powrót do rzeczy prostych, nieco innych, niż te, które Hull wykonywał z Lindisfarne, choć to z repertuaru tej formacji pochodzi wiele piosenek. Nieco razi czasami brzmienie klawiszy, lepszy byłby cały czas akordeon, jednak w takiej piosence, jak np. "Mother Russia" partie klawiszowe sprawdziły się doskonale.
Autorskie piosenki Alana Hulla, takie, jak piękna "Poor old Ireland", czy "Winter song", to doskonały przykład na to, że czasy facetów z gitarami jeszcze nie przeminęły.

Rafał Chojnacki