Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Albion Band "The Wild Side Of Town"

Utwory : 1. Bird-Watching 2. Harvest Anthem 3. Laura`s Song 4. Butterfly Galliard/Falling Star 5. I Was The Child 6. Another World In The Night 7. Fox On The Rails/Dance Of The Starlings 8. Woodlands Of England 9. See This Lake, Son? 10. My Beautiful Bomb Pit 11. Comin` In On A Wing And A Prayer 12. Tomorrow`s Too Late 13. Why Have You Stolen Our Earth?
Wyd. Celtic Music 1987

Albion Band "The Wild Side Of Town"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dość nietypowa płyta w dyskografii brytyjskich folk-rockowców. Co prawda brzmi dość normalnie, ale bardzo ciekawy jest tu gość i ogólne przesłanie płyty. Album jest bowiem podpisany przez grupę "Albion Band with Chris Baines", a rzeczony Baines figuruje w spisie jako wokalista, gra również na łyżkach. Szybko jednak okazuje się, że główne partie wokalne należą tu do Cathy Lesurf, ówczesnej, etatowej wokalistki grupy.
Chris Baines, to znany badacz i producent programów telewizyjnych dla BBC. "The Wild Side Of Town" to album napisany z myślą o ilustracji serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem.
W brew moim obawom Baines okazał się całkiem niezłym wokalistą, co słychać choćby w balladzie "I Was The Child". Nie wiem, czy chciałbym go widzieć na stałe w składzie zespołu, jego głos jest chyba zbyt tradycyjny, jak na na potrzeby folk-rockowego bandu. na przykład w "See This Lake, Son?" ledwie sobie radzi. Inna sprawa, że w w Albion Band posada wokalistów zawsze była dość ruchoma.
Właściwie płytę można by potraktować, jako kolejny album zespołu, nie bark na niej bowiem typowych elementów, łącznie z niezłymi instrumentalami, jak choćby "Woodlands Of England". Jeśli więc traktować ją jako normalną płytę, bez ekologiczno-telewizyjnej otoczki, to jest to jest to średniak, z kilkoma dobrymi momentami. W sam raz, żeby raz przesłuchać całość, skopiować co ciekawsze utworki i odłożyć.

Rafał Chojnacki