Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Albion Dance Band "The Prospect Before Us"

Utwory : 1. Uncle Bernard`s / Jenny Lind 2. Horse`s Brawl 3. Varsovinna 4. Masque Tune 5. Huntsman`s Chorus 6. Minuet 7. Wassail Song 8. Picking of Sticks / The Old Mole 9. Merry Sherwood Rangers 10. La Sexte Estampie Real 11. I Wish I Was Single Again 12. The Whim 13. Hopping Down in Kent 14. The Hunt Is Up
Wyd. Harvest 1977

Albion Dance Band "The Prospect Before Us"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Klasyczna już dziś płyta. To drugi album, na którym wraz z Albion Dance Band śpiewa Shirley Collins, tyle tylko, że tu grupa nie jest już tylko projektem założonym przez muzycznych znajomków, a Shirley jest po prostu drugą wokalistką zespołu. Pierwszy głos dzierży tu niepodzielnie Ashley Hutchings.
Po instrumentalnym wstępie otrzymujemy kolejny taniec, jest to utrzymana w klimacie wiejskiego tańca "Horse`s Brawl". Trzeci utwór, to nic innego, jak walczyk, tytuł zawdzięczający w jakiś sposób naszej stolicy. "Masque Tune" to nawiązanie do muzyki barokowej i słynnych wówczas balów maskowych. Dwa utwory dalej mamy z kolei menueta.
O ile w pierwszej części płyty dominują utwory instrumentalne, to od "Huntsman`s Chorus" zespół zaczyna też śpiewać. No i robi się też jakby bardziej folk-rockowo. Udowadniają to dobitnie w "Wassail Song".
Później znów na jakiś czas prym wiodą ludowe tańce, w tym coś tak nietypowego dla angielskiej kapeli, jak saltorello "La Sexte Estampie Real".
Do piosenek wracamy przy okazji zabawnej "I Wish I Was Single Again" i później w świetnym, nieźle podszytym rockiem "Hopping Down in Kent". Finałowa pieśń, to "The Hunt Is Up", którą Ashley i Shirley śpiewają razem. Zawiera ona w sobie taneczną rytmikę, ciekawe partie instrumentalne i dobre wokale. Słowem wszystko to co mamy na płycie - w pigułce.
Jak wspomniałem, jest to płyta klasyczna, podejrzewam jednak, że jej rzeczywistą wartość docenią głównie fani brytyjskiego folk-rocka. Dla reszty słuchaczy może być nieco nużąca.

Rafał Chojnacki