Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Alkonost "Pesni Vechnogo Dreva"

Utwory : 1. Годы Предсказаний 2. Солнце Нашей Земли 3. Бей, Молот! 4. В Сердце Легенды 5. К Родимой Стороне 6. Пир Отцов 7. Радуги Край 8. День Последний Мой
Wyd. 2007

Alkonost "Pesni Vechnogo Dreva"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

O folk-metalowej grupie Alkonost z Rosji słyszałem już dawno. Opisywano mi ją jako black-metalową grupę z folkowymi wstawkami. Tymczasem na albumie "Pesni Vechnogo Dreva" black-metalu jakby niewiele, sporo za to folk-metalu z ciągotami w stronę brzmień charakterystycznych dla doom i gothic.
Postanowiłem więc sięgnąć wstecz i posłuchać czegoś starszego z repertuaru Alkonost. Nowy album Rosjan, to nie tylko lżejsze brzmienie, ale też bardziej selektywna i moim zdaniem ciekawsza muzyka. Czasem, jak w przypadku "Солнце Нашей Земли" do głosu dochodzą jeszcze elementy folkowo-progresywne.
Mój ulubiony motyw na tej płycie, to "В Сердце Легенды", ze świetnym, gitarowym motywem. Również folk-metalowy wałek w postaci utworu "День Последний Мой" zasługuje na uwagę.
Alkonost zdobył moje zainteresowanie, chętnie jeszcze wrócę do ich muzyki, choć raczej wolałbym poczekać na nowe krążki, niż zagłębiać się w przeszłość.

Rafał Chojnacki