Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Allan Yn Y Fan "Belonging"

Utwory : 1. Trip I'r Gogledd 2. Morgan Rhatlar/Lacken House 3. Girl On A Rock 4. Gyrru'r Byd Ymlaen/Rural Assets 5. Madmoiselle Eliane Price 6. Galloping Hibernianism 7. Amazing Grapes/Carousel Waltz 8. Gorymdaith Y Geyers/Allan Yn Y Fan/You Don't Need To Know 9. Spoot O'Skerry/Willafjord 10. Postman/Up To Your Neck In Newts 11. Hen Ferchetan/Coleg Y Brifysgol Abertawe 12. Brenhines Y Brecwast/Tywysog Y Brecwast 13. Road To Lisdoonvarna
Wyd. Steam Pie 2006

Allan Yn Y Fan "Belonging"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Muzyka celtycka z Walii nie jest tak popularna, jak jej odpowiedniki z Irlandii, Szkocji czy Bretanii. Prawdopodobnie dlatego, że dla wielu osób bariera językowa tworzona przez walijski dialekt języka celtyckiego jest nie do przekroczenia. Z drugiej zaś strony pod bokiem Walijczyków wyrosła bardzo silna folkowa scena brytyjska, również dlatego niezbyt licznym kapelom z Walii trudno się wybić.
Grupa Allan Yn Y Fan należy jednak do takich którym udało się nie tylko wydać płyty, ale też zaistnieć w szerszej świadomości.
Członkowie grupy na początku postawili sobie jasny cel - po podróży do Irlandii, która zaowocowała masą inspiracji (i zapewne masą płyt), stwierdzili, że muzykę walijską da się grać w równie atrakcyjny sposób, jak grana jest muzyka irlandzka. Mimo że tematy pochodzące z Walii są mniej znane, udało się nadać im nowoczesną, a jednocześnie zgodną z tradycją formę.

Taclem