Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Almora "Gates of Time"

Utwory : 1. Change 2. Heaven`s Fire Gates 3. Cyrano 4. Glory Of Time 5. Candle In The Night 6. No Turning Back 7. King Almora 8. Wings Of Wind 9. Standing Still 10. Gates Of Time 11. Malsaci/The Stormwinder 12. Change

Almora "Gates of Time"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Dawno nie zwiedzaliśmy na Folkowej folk metalowych krain, gdzie królują smoki i dzielni wojownicy. Almora proponuje nam taką właśnie wycieczkę w świat, gdzie dźwięki folkowe mieszają się z heavy metalem.
Zespół ten doskonale potrafi łączyć i dzielić. Po folkowym "Change" następuje metalowy "Heaven`s Fire Gates", zaś po nim doskonale łączący ba gatunki "Cyrano", w którym pojawiają się na dodatek brzmienia pokrewne z Jethro Tull. Właśnie takie połączenia na płycie dominują, choć nie brakuje przewagi któregoś z elementów. Nie zabrakło też oczywiście ballady.
Najciekawsze w całej historii grupy Almora jest według mnie to, że zespół ten pochodzi z Turcji. Grali dotąd m.in. u boku Theriona, Opeth i Ronniego Jamesa Dio. Ponoć poza swoim krajem są bardziej popularni niż u siebie. Nic dziwnego, jest to bowiem muzyka osadzona raczej w anglosaskim kręgu. Coś jakby skrzyżować Blackmore`s Night, z Jethro Tull i Iron Maiden.

Rafał Chojnacki