Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Altan "Another Sky"

Utwory : 1. Beidh Aonach Amárach 2. Green Grow the Rashes, O 3. The King of Meenasilagh 4. Island Girl 5. Eoghainin O Ragadian 6. Ten Thousand Miles 7. Gusty's Frolicks 8. Girl from the North Country 9. The Verdant Braces of Screen 10. The Dispute at the Crossroads 11. Tiocfaidh an Samhradh 12. The Ookpik Waltz 13. The Waves of GolaWyd. Narada 2000

Altan "Another Sky"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Altan to jedna z ciekawszych irlandzkich kapel, a każda ich nowa płyta to kolejne wydarzenie. Zarówno "Another Sky", jak i jego nastepca "Blue Idol" (ostatnia jak na razie płyta kapeli) to płyty ciekawe i warte zauważenia. Zawsze otrzymamy od nich świetny repertuar i wykonanie, oraz produkcję na poziomie.

Jak na poprzednich płytach, tak i na tej mamy do czynienia z mieszanką piosenek anglo- i celtyckojezycznych. Z początku płyty zapada w pamięć zwłaszcza altanowska wersja " Green Grow the Rashes, O", jedna z najłagodniejszych i najpiekniejszych jakie dotad słyszałem. Podobnie jest z piosenką "Island Girl", choć to już autorski utwór Steve'a Cooneya, basisty zespołu. Właśnie piosenki udowadniają nam, że największym atutem gupy jest wokal Mairead Ni Mhaonaigh. Właściwie wszystkie śpiewane utwory, łącznie z nową wersją " Girl from the North Country" Boba Dylana to folkowe perełki. W wersji Altanu piosenka ta brzmi jak jeszcze jeden irlandzi utwór.

A jak tam na płycie z kompozycjami instrumentalnymi ? Ano nie brakuje ich. Są tu zarówno skoczne jigi i reele, a nawet sympatyczny walczyk. Wszystko to wykonane w stylu charakterystycznym dla północnych rejonów Irlandii.

Płyta bardzo spójna. Dla celtofolów - obowiązek, dla innych dobry przykład rzetelnej folkowej muzy z Zielonej Wyspy.

Taclem


Powiazane artykuly
    Wykonawca: Altan