Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Altan "Local Ground"

Utwory : 1. Eirigh `s Cuir Ort Do Chuid Eadaigh 2. Tommy Peoples/The Road To Cashel/The Repeal Of The Union/Richie`s Reel 3. Is The Big Man Within?/Tilly Finn`s Reel 4. Adieu, My Lovely Nancy 5. Bo Mhin Na Toitean/Con McGinley`s Highland/Seanamhach Tube Station 6. Amhran Pheadair Bhreathnaigh 7. The Roseville 8. As I Roved Out 9. Sport 10. The Humours Of Castlefin/Nia`s Dance/An Duidin 11. The Wind And Rain 12. The Silver Slipper 13. Dun Do Shuil (Close Your Eyes)
Wyd. Narada 2005

Altan "Local Ground"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Altan to dziś jedna z najsolidniejszych grup na scenie irlandzkiej muzyki folkowej. Już kilka lat temu utwierdzili swoją pozycję jednej z najlepszych grup opierających się na tradycyjnym brzmieniu. Jednak Altan to nie muzeum irlandzkiego folku, to kapela która stale się rozwija.
Słuchając niektórych utworów Altanu, również z "Local Ground", trudno mi nie odnieść wrażenia, że pobrzmiewa w nich coś ze starego Clanndu. Taka magiczna nuta, którą ten zespół kiedyś miał i zagubił. W piosenkach Altanu ona wciąż trwa.
Na "Local Ground" nie ma słabych utworów, nie ma też melodii bardzo znanych. Wyjątek stanowi chyba tylko "As I Roved Out", ale wersja Altanu daleko odbiega od wcześniejszych pomysłów wykonawczych.

Rafał Chojnacki