Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ancient Future "Visions of a Peaceful Planet"

Utwory : 1. Zzaj 2. Moonbath 3. Morning Song 4. Incandescence 5. Bright Wind 6. Eternal Embrace
Wyd. 1978

Ancient Future "Visions of a Peaceful Planet"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Jakiś czas temu miałem do czynienia z nową płytą zespołu Ancient Future (mowa o albumie "Planet Passion"), która wydała mi się kwintesencją tego, co podoba mi się w gatunku world music. Połączenie brzmień z różnych kultur z odrobiną mieszanek stylistycznych, to w mojej opinii właśnie sedno tego terminu.
Kiedy tylko udało mi się dotrzeć do innych albumów Ancient Future, natychmiast postanowiłem ich posłuchać i coś o nich napisać.
"Visions of a Peaceful Planet" to płyta z 1979 roku, najstarszy album w dyskografii zespołu, odróżniający się nieco od "Planet Passion". Matthew Montfort, Benjy Wertheimer i reszta zespołu stworzyli na nim coś w rodzaju muzycznej wycieczki do Indii. Ten album nie jest jeszcze tak różnorodny, nakierowano go raczej na brzmienia z pogranicza jazzu i ambientu, osadzone głęboko w muzyce etnicznej.
Dopiero słuchając tej skądinąd dobrej płyty, otrzymujemy odpowiedź na pytanie o klasę zespołu. Nie ma wątpliwości, że to dziś wielka kapela, warto więc zwrócić uwagę na ich początki.

Rafał Chojnacki