Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Andrew & Noah VanNorstrand "Driftage"

Utwory : 1. Quickbeam / Gondolin 2. Driftage 3. Bronwyn 4. Chinquapin Hunting 5. Midday Lullaby 6. Lizard the Wolf 7. Late Winter / Corbin Hill 8. Malacandra / The Guest House 9. Sparrow 10. Leviathan`s Play 11. Miracle Fish / Sean Ryan`s / Flowers of Redhill 12. Flying Cloud Cotillion / Que 13. Siena`s Reel
Wyd. Andrew & Noah VanNorstrand 2004

Andrew & Noah VanNorstrand "Driftage"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Andrew i Noah to bracia, którzy pochodzą z bardzo muzykalnej rodziny. Folkowe dźwięki otaczały ich od dzieciństwa, a pierwsze kroki na scenie stawiali w zespole własnej matki - Great Bear Trio. Obaj uczyli się gry na skrzypcach, ale z czasem Andrew sięgnął też po gitarę, bouzouki i gitarę basową, zaś Noah zainteresował się afrykańskimi bębnami i australijskim didgeridoo. Ciekawe instrumentarium i wirtuozerska gra, to jedne z największych atutów tej płyty.
Również pochodzenie utworów ma to swoje znaczenie. Dominuje bowiem muzyka celtycka, ale jest też kilka tematów ze Skandynawii i z amerykańskich Apallachów. Myślę, że w przyszłości jest szansa, że duet braci VanNorstrand może stać się znaczącą formacją na amerykańskiej scenie folkowej. Na razie jest nieźle, choć brakuje jeszcze lekkości i swoistej ulotności.

Rafał Chojnacki