Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Andrew Mill "Drain Pipe Dreams"

Utwory : 1. Just Friends 2. Stranded In the Sky 3. Drain Pipe Dreams 4. Wind, Rain, Sunshine & Snow 5. The Thief 6. The Ballad of Fredy Botin 7. 9.43/Yesterday`s Clothes/Blue Couch 8. Just A Boy 9. Seperate Beds, Dry Lips, Wet Eyes 10. At Your Door 11. I Don`t Fancy You Anymore
Wyd. Brechin-All-Records 2011

Andrew Mill "Drain Pipe Dreams"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Sandy Brechin to muzyk znany w Polsce przede wszystkim z folk-rockwego projektu Burach, z którym koncertował w naszym kraju.Dał się poznać jako bardzo interesujący akordeonista. Od kilku lat prowadzi również wytwórnię Brechin-All-Records, w której wydaje albumy zaprzyjaźnionych zespołów i solistów.
Andrew Mill nie jest twórcą znanym, a jednak pisane przez niego piosenki nie ustępują tym, które piszą znani songwriterzy. Trochę więcej w nich bluesa, czy nawet drobnych elementów country, ale to raczej efekt żartobliwego podejścia do aranżacji.
Żarty muzyczne są na tej płycie na porządku dziennym. Kiedy słuchamy wstępu do "Stranded In the Sky" zastanawiamy się, kiedy gitarzyście skończy się gryf przy stałym obniżaniu tonacji.
Nawet tam, gdzie piosenki brzmią "na poważnie", wciąż bliżej im do lekkiego dylanowskiego folk-rocka, niż do celtyckich brzmień, do których przyzwyczaili słuchaczy inni koledzy Sandy`ego.

Rafał Chojnacki