Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Animus "Miditerranean Dreams"

Utwory : 1. Arapia 2. Ugly 7 3. Funk`n Bouzoukia 4. Mountains & Sea 5. Outiabla 6. Fine By Me 7. The Opus (Mediterranean Dreams) 8. Se`tos 9. Turkiko 10. Fa Eftha 11. To Yasemi 12. Rocktomiko

Animus "Miditerranean Dreams"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Folk-rockowa płyta oparta w dużej mierze na dźwiękach greckich, to rzadkość. Mimo greckiej dominacji jest to album, który w zamierzeniu ma łączyć w ciakawą całość wpływy muzyki różnych krajów śródziemnomorskich. Muzyka ze Środkowego Wschodu łączy się tu z brzmieniami południowej Hiszpanii. Klezmerskie granie ociera się o północno-afrykańskie i arabskie klimaty. Do tego wszystkiego blues, rock i odrobina jazzu. Z takim zestawu możliwe są dwa wyjścia: sukces lub absolutna porażka. Projektowi Animus udało się to pierwsze.
Rewelacyjne ethno-rockowe utwory, takie jak "Ugly" czy "Rocktomiko" dają energetycznego kopa. Z kolei świetne funky w "Funk`n Bouzoukia" potrafi dobrze rozkołysać.
Spory wpływ na spójność wielokulturowego projektu ma fakt, że na płycie znalazły się tylko kompozycje instrumentalne. Wyjątkiem jest tu wokaliza w "Fine By Me", ale nie jest to śpiew w żadnym ze znanych języków.
Projekty takie jak Anumus, to przyszłość muzyki świata. Coraz częściej łączy się różne wpływy, warto jednak pamiętać skąd pochodzą poszczególne elementy, by w przyszłości nie powstał jeden, niezrozumiały dla nikogo global folk. Póki co jednak nam to nie grozi, a płyty, takie jak "Miditerranean Dreams" to perełki w folkowych kolekcjach.

Rafał Chojnacki