Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Anna Sidnina & Ensemble


Anna Sidnina & Ensemble
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Młoda gwiazdka muzyki folkowej ma tylko 20 lat i jest studentką Akademii Muzycznej im. Gniesinych. Zdobyła nagrody w licznych konkursach. Jednakże jednym z najważniejszych dla niej konkursów okazał się radiowy konkurs młodych wykonawców muzyki pop zorganizowany przez radio Voice of Russia w 2001r, na którym Anna zdobyła pierwszą nagrodę. Jej talent zdobył uznanie słuchaczy na całym świecie. W kilka miesięcy później piosenka Lory Quint "The Old Road" w wykonaniu Anny zdobyła drugą nagrodę kart Voice of Russia ustępując jedynie rosyjskiej damie muzyki pop – Ałła Pugaczowej.
"Rosyjska piosenka ludowa to moja dusza. Jak można nie być wiernym własnej duszy?" – to prawdziwe credo Anny. Kontynuuje ona bogate tradycje tak znakomitych piosenkarzy folkowych jak Ruslaniva, Zidina, Strelchenko. Jednakże teraźniejszość narzuca swoje prawa, dlatego też Anna bardzo stara się osiągnąć syntezę różnych gatunków – folk, jazz i poezja.
Wielu rosyjskich miłośników muzyki folkowej pamięta monodramę "Silenced by Sorrow" (Uciszony przez smutek) przygotowaną w Moskwie specjalnie dla naszej piosenkarki. Specyfiką tej sztuki jest to, że jest ona oparta na muzyce ludowej i pięknej poezji Artura Rimbauda. Sztukę prezentowano nie tylko w Moskwie, odniosła sukces także we Francji, Niemczech i Hiszpanii. Dla fanów muzyki folkowej z Norwegii- słuchaczy Letniego Festiwalu Fiordów Anna Sidnina przygotowała specjalny program. Oprócz znanych piosenek ludowych Anna zaśpiewa także kilka nieznanych utworów z północnych regionów Rosji w nadziei, że wydadzą się bliskie słuchaczom norweskim.

Skład zespołu:
Anna Sidnina - śpiew
Zhukov Anton
Bogomolov Alexei
Petrov Pavel
Rychtenko Natalja