Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Annwn "Orbis Alia"

Utwory : 1. Madre deus 2. Douce dame jolie 3. Herr Mannelig 4. La rosa enflorece 5. Faili faili oro 6. Ay Linda amiga 7. El rey de Francia 8. Bwthyn fy nain 9. Cuncti simus 10. Palästinalied 11. Quen a omagen 12. Fairy spell (Acoustic Version)
Wyd. Curzweyhl 2007

Annwn "Orbis Alia"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

W muzyce niemieckiego projektu Annwn dźwięki muzyki średniowiecznej mieszają się z folkiem. Mieszanka to niezwykła, bo pieśni religijne (zaczerpnięte ze słynnych Cantigas de Santa Maria) mieszają się tu z klimatem mrocznym i gęstym, tkanym przez Sabine Hornung i Tobiasa von Schmude.
Głównie za sprawą głosu Sabine i jej gry na harfie muzyka Annwn nabiera czasem mistycznego wymiaru, charakterystycznego dla muzyki grupy Clannad z okresu powstawania ścieżki dźwiękowej do serialu "Robin of Sherwood". Prawdopodobnie Tobias również przyczynia się do takiego wrażenia, bo jego gra na różnych instrumentach pięknie wtapia się w tło pieśni śpiewanych przez Sabine.
"Madre deus", "Herr Mannelig", "Ay Linda amiga" czy "Palästinalied" to wyjątkowe utwory, które byłyby ozdobami każdego folkowego albumu.
Zwłaszcza druga z tych pieśni, dotąd zwykle wykonywana bardzo "ostro" w aranżacji Annwn zyskuje nagle nowy wymiar.
Płyta "Orbis Alia" ma szansę spodobać się zarówno miłośnikom tradycji spod znaku Open Folk, jak i poszukiwaczom melancholii, którym podobały się produkcje norweskiej grupy Secret Garden. To podobne wibracje, zwykle niepokojące i piękne jednocześnie.

Rafał Chojnacki