Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Anwyn & George Leverett "Songs from Shadow Wood"

Utwory : 1. Banish Misfortune 2. Tinware Lass / Gabrielle`s March 3. Skara Brae 4. Scarborough Fair 5.
Glengariff Bay /Lady Ann Hope 6. Sheebeg Sheemore / Planxty Brabazon 7. Afternoon Broth 8. Maiden Wine 9. Shadow-Wood 10. O`Carolan`s Welcome 11. Castle Kelly 12. O`Carolan`s Quarrel with the Landlady 13. Merrily Courted in Spring 14. Brink of the White Rocks

Wyd. Anwyn & George Leverett 2002

Anwyn & George Leverett "Songs from Shadow Wood"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Celtycka harfa, cymbały i irlandzkie flety - to podstawowe instrumentarium użyte na tej płycie. Przy takim zestawie narzędzi wykonawczych możemy być pewni, że będzie raczej spokojnie. I tak rzeczywiście jest - płyta urzeka ładnymi melodiami, zwłaszcza, że czasem pojawiają się też partie grane na lirze korbowej, skrzypcach, cytrze i citternie.
Przyznam szczerze, ze ta muzyka ożywa dopiero kiedy słucha się jej na dobrym sprzęcie. Początkowo słuchając jej na słuchawkach nie doceniłem w pełni jej uroku. Dopiero dobry zestaw nagłaśniający wydobył wszelkie smaczki.
Warto jeszcze na chwilkę zatrzymać się przy wokalu, jest to jeden z bardziej charakterystycznych elementów w każdej grupie muzycznej. Anwyn jest śpiewaczką obdarzoną pięknym głosem - bardzo łatwo można znaleźć wiele porównań z najlepszymi brytyjskimi wokalistkami folkowymi.
Tradycyjne brzmienie duetu Anwyn & George pozwala na oderwanie się od codzienności. Jeśli lubicie tak grane melodie, to płyta ta potrafi zaczarować. To muzyka lasu... ciekawe czy tylko mi kojarzy się ona z elfami?

Rafał Chojnacki