Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Aoife Clancy "It`s About Time"

Utwory : 1. Mantle of Green 2. Roseville Fair 3. Sally Gardens 4. Midlife Crisis 5. Factory Girl 6. Mrs. McGrath 7. Don`t Get Married Girls 8. Go Lassie Go 9. Peggy Overseas 10. Mother and Child
Wyd. REGO 1993

Aoife Clancy "It`s About Time"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Piękny album Aoife Clancy urzeka od pierwszych dźwięków. Coś takiego jest w głosie tej wokalistki, że słucha się jej z rosnącym zainteresowaniem.
Płyta zaczyna się tradycyjną balladą "Mantle of Green", zaśpiewaną delikatnie i z niesamowitym uczuciem. Sporo tu takich tradycyjnych, ale na nowo odkrytych przez Aoife utworów. Należą do nich choćby "Factory Girl", "Go Lassie Go" i "Peggy Overseas".
Są tu też współczesne, ale nie mniej znane piosenki, jak "Roseville Fair", "Sally Gardens" (z tekstem W.B. Yeates`a ale z nową muzyką), czy "Don`t Get Married Girls". Jest w tych wykonaniach ta charakterystyczna nutka współczesnego folku. Ciekawe i dobrze dopasowane do możliwości wokalistki aranżacje sprawiają, że płyta wydaje się być bardzo zwartym albumem.
Do najlepszych utworów zaliczyłbym tu wspomniane już nowe "Sally Gardens", nieco zaskakujący - bo w nieco swingującej manierze - "Midlife Crisis" i tradycyjny "Go Lassie Go".
Płyta dla miłośników irlandzkich piosenek, ale również dla tych, którzy lubią poetycki nastrój zaklęty w utworach, oraz pięknie śpiewające wokalistki.

Rafał Chojnacki