Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Aquarium


Aquarium
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Akvarium (wg. pisowni angielskiej Aquarium) jest rosyjskim zespołem folkowym poruszającym się po różnych odmianach folka. Najbliżej im do piosenki autorskiej, orkaszonej folkowymi melodiami. Świat zachodni poznał ich dzięki współpracy koncertowej Anthony`ego Thistlethwaite`a - saksofonisty i mandolinisty The Waterboys - z Borisem Grebenshikov`em, wokalistą Akvarium. Rosjanie pojawili się też na płycie "Aesop Wrote a Fable" Thistlethwaite`a, co sprawiło że zainteresowano się nimi na Zachodzie. Lider Akvarium bral udzial w nagraniu okolo 70 plyt w czasie swojej 26-letniej kariery.
Akvarium jest często wymieniane jako pierwszy zespół rosyjski który inspirował się muzyką celtycką. Rzeczywiście w piosenkach zespołu można znaleźć coś z irlandzkich ballad, a muzyczny nastrój oscyluje niekiedy wokół mistycznych klimatów znanych choćby z twórczości grupy Clannad, choć muzyka Akvarium jest zbyt różnorodna by tak jednoznacznie ją określać.
W latach 90`tych Grebenshikov powrócil na stale do rosyjskich korzeni i Akvarium serwuje dzis mieszanke rosyjskiego folku i rock`n`rolla.

Pół-oficjalna strona zespołu: www.planetaquarium.com

Taclem