Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ardyth & Jennifer "Promise"

Utwory : 1. Perfect Day 2. Sorrow`s End 3. Morrison`s Jig 4. Rain 5. Mabou Farewell 6. Red is the Rose 7. Kit`s Wedding 8. Promise 9. Chanter 10. Calling 11. Winds of God 12. Farewell to Nova Scotia 13. Friends


Wyd. Ardyth & Jufith 2000

Ardyth & Jennifer "Promise"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Celtycka poezja śpiewana w wykonaniu duetu Ardyth Robinson i Jennifer Wyatt z Kanady ma w sobie sporo uroku. Obie panie śpiewają i grają na harfach, ale do nagrania płycy zaprosiły sporo muzyków, dzięki czemu nie wieje z niej nudą. Wciąz jednak jest to muzyka gdzie dominują harfy i wokale.
Większość piosenek napisała Jennifer i ich klimat najbardziej kojarzy się właśnie z z poezją śpiewaną wykonywaną na folkowo. W Polsce idealnym przykładem byłby zespół Krążek. Z resztą Wykonywany tu przez kanadyjski duet irlandzki "Morrison Jig" legł u podstaw jednej z najlepszych piosenek Krążka, z tąd też takie właśnie skojarzenie.
Bardzo dobre wrażenie pozostawia po sobie otwierający płytę "Perfect Day", podobnie jak tytułowy "Promise". Świetne wrażenie robi też wiolonczela w "Sorrow`s End".
Spośród tradycyjnych utworów wyróżniłbym pięknie zaśpiewaną irlandzką balladę "Red is the Rose", oraz ciekawy aranż "Farewell to Nova Scotia". Pięknie grajątam harfy, również zabawa z tempem dała niezłe efekty.
Płyta godna polecenia jeżeli ktoś ma ochotę na odrobinę dobrze zagranej, ale melancholijnej muzyki.

Rafał Chojnacki