Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ardyth & Jennifer "Winter Fire"

Utwory : 1. Winter Fire and Snow 2. The Cherry Tree Carol 3. What Child is This 4. Come and Join the Dance 5. A Stable Lamp is Lighted 6. Snow 7. Silent Night 8. In the Bleak Mid-Winter 9 Soal Cake 10. The Holly Bears a Berry 11. Gaudete 12. Hodie 13. Ring Christmas Bells

Ardyth & Jennifer "Winter Fire"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zimowa płyta duetu Ardyth & Jennifer trafiła w bardzo dobry czas. Za oknem śnieg, kaloryfery grzeją ostro, można się więc zanurzyć w piekną i pełną uroku muzykę.
Na płycie tej mamy do czyniena ze zbiorem pieśni dotyczących zimy. Częściowo są to piosenki związane z Bożym narodzeniam, a częsciowo po prostu różne zimowe opowieści. Wśród najbardziej znanych na pewno są takie pieśni, jak "Silent Night" czy "Gaudete". Obie doskonale zakorzenione są w tradycji, ale tu aranżacje są troszke inne od znanych. Podobnie jest z piosenką "Snow" spopularyzowaną przez Loreene Mc Kennitt.
Jako że obie panie śpiewają i grają na harfach, to niektóre aranżacje brzmią naprawdę ciekawie. Dodatkowo zaproszeni muzycy dodają płycie ciekawych efektów. Nie ma tu wielkich nazwisk, jest za to rzetelnie zagrana muzyka folkowa z celtyckimi korzeniami.

Rafał Chojnacki