Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Areesh "Song Shall Arise"

Utwory : 1. The Waltz of the Wind and the Waters 2. Birdsong 3. The Harp Unstrung 4. Wings of Angels 5. The Seduction of Oisin 6. The Long Road Home


Wyd. Areesh

Areesh "Song Shall Arise"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Przyznam szczerze że Areesh nieco mnie zaskoczył. Projekt to nietypowy. Wyobraźcie sobie, że w dalekiej Australii spotkał się Niemiec z Irlandczykiem i zaczęli tworzyć bardzo sympatyczną muzykę celtycką.

Muzyka ta nawiązuje do celtyckich mitów i w pewien sposób do balladowej twórczości bardów. Są to opowieści które napisali członkowie duetu Areesh - Ralf Schmidt i Des Wade, oni również skomponowali muzykę. Trzeba przyznac że przyniosło to dość ciekawe efekty.

Główną osią płyty są własnie opowieści wyśpiewane przez Desa. Łagodne, spokojne melodie i wyśpiewane ciepłym głosem słowa piosenek doskonale sprawdzają się w takim właśnie, baśniowo-legendarnym repertuarze.

Perełką na płycie jest nieco oniryczna piosenka "The Seduction of Oisin". Również instrumentalny utwór "The Long Road Home" brzmi bardzo ciekawie.

"Song Shall Arise" jest płytą krótką, ale autorzy zapewniają, że mają zamiar poświęcić się głównie pracy studyjnej. Zapewne więc jakieś ich produkcje wkrótce u nas zagoszczą.

Rafał Chojnacki