Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Arrin "Compilation"

Utwory : 1. Piecemeals 2. Low Life 3. Noces 4. Losty's Reel 5. Enda's Theme 6. Sechra 7. Easterly Gales 8. Our Men 9. Strathbop, Granite Lime & Sand 10. Chanson Martienne 11. Somewhere South of Here 12. La Française Elégante 13. This Love is Over 14. Danse d'étéWyd. Arrin Productions 2002

Arrin "Compilation"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Arrin to duet z Francji poruszający się po obrzeżach muzyki celtyckiej, lecz inne folkowe wycieczki też im nie obce. Podstawowe instrumenty to flet i gitara, na których grają Andrea Ingham i Richard Heaney. Oboje są Anglikami, ale mieszkają na stałe we Francji. Niekiedy Andrea śpiewa - na tej płycie w utworach "Low Life" i "This Love is Over". Również Richard pokusił się o zaśpiewanie - tu w "Our Men". Jest on też kompozytorem całego materiału.

Muzyka, mimo że grają tu tylko dwa instrumenty, jest bardzo bogata w formie. Znajdujemy tu nawiązania do muzyki dawnej, a nawet jazzu. Czasem aż dziw bierze, że dwie osoby są w stanie zafundować nam tyle dźwięków.

Płyta "Compilation", to - jak wskazuje nazwa - rodzaj składanki, ale nietypowej. Nie są to utwory wyciągnięte z wcześniejszych płyt studyjnych duetu. Część z nich nagrano we Francji podczas koncertów, kilka jest studyjnych, zaś sześć z nich pochodzi z sesji zarejestrowanej w Irlandii.

To prawda że w muzyce tej najbardziej czaruje niesamowity flet Andrei, ale bardzo dobrą robotę wykonuje w zespole Richard. Jego niesłychanie delikatna gra na gitarze tworzy przestrzenne pasarze, które stanowią idealne tło dla partii fletu. Jego gitara brzmi niekiedy jak lutnia barda z dawnych wieków.
Świetne akustyczne granie na bardzo wysokim poziomie. Polecam, zwłaszcza jeśli ktoś ceni sobie poszukiwania, a nie ograne melodie.
c