Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ashley Davis "Closer to You"

Utwory : 1. Closer to You 2. Rhiannon`s Lullaby 3. The Silk Road 4. Fields 5. The Voyage 6. Just for A While 7. Come With Me 8. Only in My Mind 9. Dreaming of You 10. The Hills of Another Day 11. Coming Home 12. Closer to You (instrumental)
wyd. Daisy Rings Music 2005

Ashley Davis "Closer to You"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Ashley mieszka w Nashville i jej pierwsze doświadczenia folkowe dotyczyły przede wszystkim muzyki country i bluegrass. Taką muzykę wyniosła ze sobą z rodzinnego Kansas. Jednak w stolicy muzyki country zainteresowała się nagle muzyką bardziej rdzenną - celtycką i brytyjską. Odtąd owładną nią folk.
Do dziś można trafić na jej koncerty - solo z gitara, lub z zaprzyjaźnionymi muzykami. Jako jedna z dwóch osób na świecie nie będących Irlandczykami zdobyła tytuł mistrzowski w Irish World Music Centre na Uniwersytecie w Limerick. Występowała też jako solowa śpiewaczka w słynnym show "Lord of the Dance" Michaela Flatleya.
"Closer to You", to wynik jej poszukiwań w świecie muzyki celtyckiej. Studia nad tym stylem spowodowały, że zapragnęła nagrać własne piosenki, nawiązujące w możliwie najwierniejszy sposób do tradycji.
Jedenaście piosenek, na czele z doskonałą "Rhiannon`s Lullaby", to doskonały materiał dla wszystkich tych, którzy lubią dobre albumy z celtyckimi nagraniami wykonywanymi przez kobiety. Muzyka Ashley jest nieco bardziej złożona, niż Enyi, inna, niż Loreeny McKennitt, ale jednocześnie ma z nagraniami tych pań coś wspólnego. Jest subtelna i perfekcyjna.

Rafał Chojnacki