Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ashley MacIsaac "Ashley MacIsaac"

Utwory : 1. Cello Song 2. Lay Me Down 3. Save Me From This Tomorrow 4. I Don`t Need This 5. Grapes 6. To America We Go 7. Chorus Jig/The King`s Reel 8. Wedding Funeral 9. Captain America 10. Mull of Kintyre 11. Bog and Login 12. This is My Father 13. Fairy Dance
Wyd. Decca 2003

Ashley MacIsaac "Ashley MacIsaac"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Nie jest to bynajmniej debiut utalentowanego Kanadyjczyka, choć w pewnym sensie jest, bo po raz pierwszy odważył się zaśpiewać. Odjechany (to młodzieżowe słowo chyba najlepiej go opisuje) skrzypek z Cape Breton śpiewa tu w utworach "Lay Me Down" i "Captain America". Zdziwiło mnie nieco, że sporo w nim z wokalisty countrowego.
Oprócz niego śpiewa tu choćby Mary Jane Lomond, inna utalentowana Kanadyjka.
Pełno tu ciekawej muzyki, jak przystało na Isaaca głównie skrzypcowej, choćnie zabrakło miejsca dla wiolonczeli i to grającej niezwykle szybko. Tempo, to domena wielu utworow MacIsaaca, zwłaszcza zabawy z nim związane, jak choćby w "Chorus Jig/The King`s Reel".
Ashley MacIsaac miesza tradycję z nowoczesnością, jego poprzednie płyty można uznać za nowatorskie. A teraz? Nagrywa po prostu niezłe, pełne nowych (choć nie nowatorskich) pomysłów płyty, które podobają się ludziom na całym świecie.
Ciekawostką jest tu "Mull of Kintyre" z repertuaru Paula McCartney`a, wykonane w sposób bardzo tradycyjny. Cóż to za folkowa płyta, gdzie coś takiego zaskakuje? Sprawdźcie sami.

Rafał Chojnacki