Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Asturiana Mining Company "Patrimoniu"

Utwory : 1. Suite De Vaqueiradas 2. Muneira de Faro 3. La Trova Del Mineru 4. Iron Bridge Reel 5. Martires de Cuna 6. Salton Vaqueru 7. Na Ciuda Na Que Vivo 8. Alborada 9. Tielve 10. Nun tengo más 11. Clumsy Lover`s Reel 12. Overture
Wyd. KRL Lochshore 2000

Asturiana Mining Company "Patrimoniu"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Swoją nazwę grupa zawdzięcza Kompanii Górniczej, która powstała w 1844 roku. Zespół muzyczny nie ma z nią w sumie wiele wspólnego, może poza tym, że w kopalniach w Asturii pracowali górnicy różnych narodowości, a AMC sięgają po różne wpływy muzyczne.
Podstawa, to asturyjski folk-rock, trochę w stylu Milladoiro. Jako że jednym z założycieli kapeli jest mieszkający w Hiszpanii Amerykanin, Michael Lee Wolfe, to nie zabrakło wpływów nie tylko amerykańskiego folku, ale też country. Mamy tu choćby amerykańską balladę górniczą "A Miner`s Lifegaurd", choć zaśpiewana po hiszpańsku, jako "La Trova Del Mineru", wciąż brzmi amerykańsko.
Mamy tu świetne folk-rockowe utwory, ot choćby tradycyjną muneirę zagraną z pianinkiem i perkusją, czy irlandzkie reele. Dominują utwory dość lekko i zwiewnie zagrane. Myślę, że to, co uwodziło niedawno polskich słuchaczy w przypadku grupy Felpeyu, zadziałałoby również przy Asturiana Mining Company, choć ci ostatni grają jakby nieco ostrzej.

Rafał Chojnacki