Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Atlántica "Transitus"

Utwory : 1. Pay The Piper 2. Mi Tierra 3. Por El Selmo 4. Canto A La Mitologia 5. Boney`s Set 6. The Dark Island 7. Tarantela 8. Tacon Punta 9. Medianoche Sobre El Agua 10. Ay Lere Lere 11. Sones Del Cantabrico 12. Northumbria 13. Asturianina 14. Westphalia Waltz 15. Irish Session 16. Los Jardines De Sally/Marcha De Roger Claridge/Lovely Nancy 17. Campurriana 18. Cajun/Floppy Donkey 19. Rio Verde
Wyd. Resistencia 1999

Atlántica "Transitus"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Atlántica to celtycka kapela z Cantabrii. Grają więc hiszpańską muzykę celtycką, nie stroniąc czasem od subtelnych wycieczek do innych krain.
W ogólnym zarysie przypominają brzmieniem inną hiszpańską grupę - Felpeyu, jednak niektóre pomysły mają zupełnie inne. Tak jest np. z zaproszeniem dziecięcego chóru do nagrania "Mi Tierra",
O tym, że są tu utwory irlandzkie nie trzeba nikogo informować, widać to już po spisie tytułów. Bardziej zaciekawiła mnie w tym zestawie obecność włoskiej "Taranteli". Co ciekawe jest ona zagrana tak, jak pozostałe utwory, nie zmieniono ani instrumentarium, ani technik grania. Od asturyjskich tańców odróżnia się więc głownie rytmem i melodią, ale nie wykonaniem.
Zastanawiam się, czy coś łączy piosenkę "Tacon Punta" z angielską "New York Girls". Jeśli tak, to mamy ciekawe połączenie, jeśli nie to niesamowitą zbieżność tematów.
Atlántica to kapela interesująca, choć nie powala na kolana swoim kunsztem. Mimo, że są tu ciekawe utwory, to całość albumu nie jest najłatwiejsza w odbiorze. Mam wrażenie, że zawiodły nieco proporcje między klimatycznym, a żywszym graniem.

Rafał Chojnacki