Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Augie March "Strange Bird"

Utwory : 1. The Vineyard 2. This Train Will Be Taking No Passengers 3. Little Wonder 4. The Night Is A Blackbird 5. O Mi Sol Li Lon 6. Song In The Key Of Chance 7. Up The Hill And Down 8. There`s Something At The Bottom Of The Black Pool 9. Addle Brains 10. The Keepa 11. The Drowning Dream 12. Sunstroke House 13. Brundisium 14. O Song
Wyd. BMG Australia 2002

Augie March "Strange Bird"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

"Strange Bird", to pierwsza płyta australijskiej grupy Augie March, która ukazała się w Stanach Zjednoczonych (reedycja w 2004 roku). Spotkałą się tam z dobrym przyjęciem, z entuzjazmem pisano o niej m.in. w "Rolling Stone". Na płycie taj jeszcze bardziej niż przedtem zespół odpłynął w kierunku brzmień psychofolkowych. Takie granie, popularne w latach 70-tych, zarówno na Wyspach Brytyjskich, jak i w Ameryce, przezywa obecnie swój renesans. Glenn Richards, wokalista i autor tych wszystkich piosenek ciekawie wpisuje się w tradycję śpiewających poetów.
Tam gdzie kończy się na chwilę psychodelia zespół zyskuje nagle niesamowitą werwę. "This Train Will Be Taking No Passengers" brzmi, jakby Johnny Cash spotkał się z The Pogues. Kto wie, czy to nie jedna z najlepszych piosenek Augie March w ogóle, bo, że to najmocniejszy punkt tej płyty - nie wątpię. Innym razem mamy knajpianą balladkę zagraną z niemal punkowym brudem ("Song In The Key Of Chance").
"Strange Bird" to jak na razie ostatnia i najdojrzalsza z dotychczasowych płyt Australijczyków.

Rafał Chojnacki