Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Augie March "Sunset Studies"

Utwory : 1. The Hole In Your Roof 2. Maroondah Reservoir 3. There Is No Such Place 4. Tulip 5. Tasman Awakens 6. Believe Me 7. Sunset Studies 8. Men Who Follow Spring The World `Round 9. Angels Of The Bowling Green 10. Heartbeat And Sails 11. The Offer 12. The Good Gardener (On How He Fell) 13. Here Comes The Night 14. Asleep In Perfection 15. Owen`s Lament
Wyd. BMG Australia 2000

Augie March "Sunset Studies"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Kolejna porcja lekkiej, folk-rockowej muzyki z odrobiną psychodelii. Zespół Augie March przyzwyczaił nas już do takiego grania. Nie bez powodu uważa się ich za jedną z najlepszych grup w rodzinnej Australii.
Juz od pierwszego, rozbudowanego utworu "The Hole In Your Roof" słychać wyraźnie, że nie specjalnie zależy im na zdobywaniu miejsca w komercyjnych rozgłośniach radiowych. W ich muzyce jest coś nierzeczywistego, a jednocześnie są one melodyjne i potrafią zapaść w pamięć.
Augie March określa się często jako zespół poetycko-rockowy i zapewne coś w tym stwierdzeniu jest. Tyle, że to szufladka bardzo pojemna, Australijczycy wylądowaliby w niej pewnie zarówno obok Boba Dylana, jak i The Beatles. W sumie można by znaleźć również takie wpływy, ale byłaby to chyba lekka przesada.
Nie pierwszy raz odniosłem wrażenie, że muzyka tej grupy jest nieco senna, czasem pokazuje ostrzejsze pazurki, ale generalnie to mamy do czynienia raczej z wolnymi, a jednocześnie ciekawie zagranymi utworami.

Rafał Chojnacki