Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Avalon "Free Your Mind"

Utwory : 1. Free Your Mind 2. Sweet Marie 3. Let Me Hear Your Voices 4. Summerlove Song 5. One-Night-Stand 6. Hard Time Looking For Love 7. Show Me The Way 8. Step Inside 9. Cheerio
Wyd. Butlers Records 1995

Avalon "Free Your Mind"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespołów nazywających się Avalon nie brakuje. Ci pochodzą z Niemiec i obecnie nazywają się Travellin` Light. Jednak płytę "Free Your Mind" zarejestrowali jeszcze jako Avalon.
Muzykę zarejestrowaną na tym albumie można określić jako akustyczny folk-rock. Autorskie piosenki, wykonane z akompaniamentem gitar, fletu i instrumentów perkusyjnych są wyjątkowo chwytliwe, nuci się je już po pierwszym przesłuchaniu.
Są tu elementy charakterystyczne dla piosenek celtyckich, czy ballad country, jest też coś, co my nazywamy piosenką turystyczną, a co w rzeczywistości mieści się w pojęciu "współczesnego folku".
Dla mnie najciekawsza jest tu piosenka "Summerlove Song", śpiewana przez Barbarę Krieglstein, choć tytułowa "Free Your Mind" i "One-Night-Stand", które śpiewa Alec Marine, również są bardzo dobre. Warto wspomnieć, że Alec jest urodzonym w Edynburgu Szkotem, być może dlatego jego piosenki tak ciekawie komponują się z folkiem. Niektóre utwory kojarzyć mogą się z solową płytą Mike`a Scotta - lidera The Waterboys.

Rafał Chojnacki