Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Profil zespołu wykonawcy

Babsztyl


Babsztyl
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Pierwsze kroki zespołu Babsztyl, to koncert na festiwalu Bazuna w roku 1977. Debiutowali jako duet, w skład którego wchodzili Zbigniew Hofman i Ryszard Wolbach. Później dołączył do nich Lecha Makowiecki, stworzyli w ten sposób wieloletni trzon zespołu.
Muzyka Babsztyla dążyła w kierunku folk-rocka, w którym nie zabrakło miejsca na rodzime inspiracje. Jednak brak sceny na której można było taką muzykę z powodzeniem prezentować i rozwijać sprawił, że po licznych przeglądach turystycznych i studenckich Babsztyl trafil wreszcie pod gościnną strzechę muzyki country.
Pierwszym znaczącym sukcesem zespołu w szołbiznesie było udane wystąpienie na festiwalu Opole`81. Wydana w tym czasie płyta "Szykuj sie bracie!" sprzedała się w nakładzie 230.000 egzemplarzy.
W połowie lat 80-tych Babsztylk zaczął ewoluować w kierunku muzyki pop, nie zapominając jednak o folkowych i country`owych korzeniach. W rezultacie drogi muzyków się rozeszły, Ryszard Wolbach założył rockowy, zaś Lech Makowiecki powołał do życia grupę Zayazd, umiejętnie łączącą folk, country i pop.
Życzliwe przyjęcie podczas benefisu zespołu w 2003 roku sprawiło, że formację ta można obecnie spotkać czasem na koncertach.

Fotografia pochodzi ze strony www.zayazd.pl