Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Baciarka "Baciarka"

Utwory : 1. Baca 2. Mole 3. Jaworowy listek 4. Idzie woda 5. Wiosna 6. Baciarka 7. Maciejka 8. A wy moje dziewcząteczka 9. Czy wy mnie... 10. Się zakochałem 11. Serce gór 12. Gronicki
Wyd. Sony Music Polska 2001

Baciarka "Baciarka"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Zespół Baciarka z czasów wydana tego albumu, to solidnie grająca folk-rockowa kapela. Ten album powstał na fali popularności Brathanków. Mamy tu żywiołową muzyczkę, zagraną ze sporym wyczuciem. Są dowcipne i lekkie teksty, oraz arnżacje, których nie powstydziły by się zagraniczne folk-rockowe kapele. Szkoda tylko, że po tak sympatycznym albumie zespół zupełnie zmienił linię rozwoju.
Baciarka z tamtych czasów to solidny skład, w którym najwięcej do powiedzenia (w muzycznym sensie) mieli beskidzcy muzycy grający na ludowych instrumentach. Do tradycyjnych polskich i słowackich melodii powstały nowe słowa, których autorką jest Renata Radlak. Bardziej współczesną stroną projektu zajęli się z kolei muzycy z Krakowa, znani m.in. z zespołu Renaty Przemyk. W ich wykonaniu tak przebojowe utwory, jak "Baca", "Mole" czy "Serce gór" brzmią równocześnie nowocześnie i autentycznie.
Obecnie Baciarka (już jako Kapela Góralska Baciarka) to zespół akustyczny, daleki od przebojowego repertuaru zespołu nagrywającego tą płytę.

Rafał Chojnacki