Folkowa poczta Folkowa.art.pl - strona główna
Artykuly
Recenzje
Zespoly
Bazar
MP3
Forum
Chat
Linki
Pierwsza lista stron folkowych.

Listinus Toplisten

Folkowe Recenzje

Ballydowse "Out of the Fertile Crescent"

Utwory : 1. Weapon Of Mass Destruction 2. Blood In Our Guts 3. Open The Records 4. Masefield Drowned 5. Like A Drunkard Reel - A Birth 6. Honga And Freylekhs From Podoloy 7. Jan 18, 1943 8. The Rowing Song 9. George MacDonald 10. The Channel 11. Crescent 12. Sons And Daughters
Wyd. Grrr Records

Ballydowse "Out of the Fertile Crescent"
Podziel sie ze znajomymi :
wykop.pl

Spora dawka żywiołowego punk-folka, to świetna sprawa na pochmurny dzień. Działa jak Red Bull. Co ciekawe tak ostro grająca kapela powstała w amerykańskim środowisku katolickim.
Mocne dźwięki zaczynającego płytę utworu to protest przeciwko wojnie. Orientalne brzmienie daje dokładne pojęcie o jaki kawałek świata i jaką wojnę chodzi. Później grupa wraca do tego co robi najlepiej – ostrej muzyki opartej na celtyckich korzeniach.
Nie jest to łatwa i wesoła płyta. Przeważają tu zaangażowane teksty, często wykrzyczane z punkową,a nawet hardcore`ową zadziornością. Jak wspomniałem jest tu sporo energii.
Najciekawszy na płycie był dla mnie utwór „Like A Drunkard Reel - A Birth” w którym nietrudno doszukać się wschodnioeuropejskich wpływów.
Jeśli lubicie Dropkick Murphy`s, to Ballydowse mogą być uznani za ich muzycznych, mniej melodyjnych, kuzynów.

Rafał Chojnacki